تاریخچه


تاریخچه

گروه رادیولوژی فک، دهان و صورت از سال 1360 فعالیت خود را به صورت مستقل آغاز نموده است. گروه در حال حاضر با 4 پست سازمانی برای اعضای هیئت علمی یکی از محدودترین گروههای دانشکده دندانپزشکی است که از اردیبهشت ماه سال 79 تا سال تحصیلی 81-80 با درگذشت مرحوم استاد دکتر قربان محمدیان فعالیتهای خود را با سه عضو دنبال میکرده ولی از آن پس با جذب اعضای جدید هم اکنون تعداد اعضا به 9 نفر رسیده است. از این تعداد دو نفر استادیار رسمی، دو نفر استادیار پیمانی و سه نفر استادیار حق التدریسی و دو نفر استادیار طرحی هستند.
گروه در هر ترم تحصیلی وظیفه آموزش عملی و نظری بالغ بر 80 دانشجوی دوره دکتری را بعهده دارد. علاوه بر آن ظرفیت پذیرش دستیار سالانه 3 نفر میباشد که با احتساب دوره آموزشی سه ساله، در هر مقطع زمانی حداقل 9 دستیار در بخش مشغول به تحصیل هستند.


مدیران گروه بخش رادیولوژی از ابتدای استقلال از بخش بیماریهای دهان عبارت بوده اند از:

. دکتر قربان محمدیان (10 سال)

.دکتر غلامحسین رهبری (4 سال)

.دکتر احمدرضا طلایی پور (12 سال)

.دکتر مهرداد پنج نوش (4 سال)

.دکتر حوریه باشی زاده فخار (هم اکنون)

از جمله همکارانی که در سالهای گذشته و از بدو تاسیس بخش رادیولوژی فک، دهان و صورت در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت داشته اند می توان به اساتید دکتر حسنعلی خامنئیان، دکتر غلامحسین رهبری، مرحوم دکتر قربان محمدیان شورجه و دکتر احمدرضا طلایی پور اشاره کرد. لازم به ذکر است که هر کدام از این اساتید ارجمند سهم بسزائی در پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی بخش رادیولوژی فک، دهان و صورت داشته اند و آنچه که ما امروزه در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی در اختیار داریم حاصل زحمات این بزرگواران بوده است.