دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

صفحه نخست معرفی دانشکده بیماران   کلینیک تخصصی مجلات و ژورنال ها
   تماس با ما
  


 
» آموزشکده کارشناسی پروتز
  

نام گروه آموزشی: آموزشکده کارشناسی پروتز های دندانی

 تعریف رشته: شاخه ای از علوم دندانپزشکی است که به منظور تربیت کارشناسهای لابراتواری کارامد در زمینه مدیریت نوین لابراتواری، براوردن نیاز های اموزشی و تحقیقاتی در مراکز دانشگاهی و کارخانجات تولید کننده مواد و تجهیزات لابراتواری ایجاد شده است.
تاریخچه رشته در جهان:
اولین بار ساخت پروتز های دندانی در جهان توسط "پیر فوشارد" در قرن هجدهم شروع شد.
تاریخچه رشته در ایران:
سال تاسیس اموزشکده کاردانی پروتز های دندانی شهید بهشتی یکهزار و سسیصد و چهل و شش ، دانشگاه تهران یکهزار و سیصد و چهل و پنج و دانشگاه ازاد یکهزار و سیصد و هفتاد و چهار بوده است. در سال یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت رشته کاردانی پروتز به کارشناسی ارتقاء یافت.
ریاست آموزشکده : دکتر ماهگلی،متخصص پروتزهای دندانی،عضو هیات علمی گروه پروتزهای دندانی دانشکده دندانپزشکی
 فعالیت های آموزشکده:
آموزشکده با داشتن امکاناتی نظیر سالن پری کلینیک و سالن لابراتوار مرکزی و سالن آموزش ویژه دانشجویان کارشناسی و اطاق تکنولوژی های نوین، CAD-CAM ، Navigation ، laser welding ، IPS II ،گرادیا ، ادرو ، Tap- Ceram ، تکنولوژی تزریق اکریل و کنترل کیفی کار ها با استریومیکروسکوپ و کستینگ تایتانیوم و کستینگ القایی، بهترین اموزشها را برای دانشجویان کارشناسی پیوسته و نا پیوسته و دانشجویان پری کلینیک دندانپزشکی ارئه میدهد.
از فعالیت های دیگر آموزشکده برگزاری سمینار های علمی و کلاس های مدون برای رزیدنت های تخصصی پروتز- ترمیمی و ... و دندانپرشکان عمومی و تکنسین های علاقمند میباشد.

 


 

 


 

 ابزار 
نسخه چاپی
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام