پنجمین همایش انجمن آسیب شناسان دهان، فک و صورت ایران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

پنجمین همایش انجمن آسیب شناسان دهان، فک و صورت ایران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد
کنگره سه روزه برای گرامیداشت یاد و خاطره استاد فقید و بنیانگذار رشته آسیب شناسی دهان و فک و صورت در ایران، به نام استاد دکتر اسمعیل یزدی نامگذاری و با محور آسیب شناسی و بافت شناسی کاربردی با حضور سخنرانان و شرکت‌کنندگان بین‌المللی از 43 کشور جهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده دندانپزشکی، این کنگره با محور آسیب شناسی و بافت شناسی و با سخنرانی اساتید و محققان از کشورهای ایران، هلند، جمهوری چک و ترکیه  و شرکت‌کنندگان بین‌المللی از 43 کشور جهان با همکاری دانشکده دندانپزشکی، دانشکده مجازی و معاونت بین الملل دانشگاه به زبان فارسی در بستر skyroom و  به زبان انگلیسی در بستر zoom  یکم تا سوم مهر ماه 99 برگزار شد.
رئیس این کنگره، دکتر فرشته بقائی نایینی، دبیر علمی، دکتر نازنین مهدوی، دبیر اجرایی، دکتر مائده قربان پور و دبیر بین الملل، دکتر پویان امینی شکیب بودند.
روز اول این کنگره با ۱۳ سخنرانی علمی در قالب سه پنلِ تحقیقات مشترک آسیب شناسی دهان با سایر رشته ها، ارائه مقالات پژوهشی و پنل جراحی ضایعات پاتولوژیک برگزار شد.
در روز دوم  ۱۲ سخنرانی علمی در قالب دو پنل توسط اساتید برجسته آسیب شناسی دهان و فک و صورت دانشگاههای مختلف کشور و سایر متخصصان دندانپزشکی و پزشکی با عناوین موارد نادر و چالش برانگیز ضایعات سر و گردن، تظاهرات رادیوگرافیک ضایعات پاتولوژیک و یک پنل تحقیقات دانشجویی برگزار شد.
در روز آخر همایش ابتدا کارگاه سیست ها و تومورهای ادنتوژنیک با سخنرانی Dr. Merva Soluktekkesin از دانشگاه استانبول برگزار و پس از آن دو پنل با عناوین تومورهای استخوان و تومورهای غدد بزاقی توسط Prof. Dr. Slootweg برگزار شد که در این بین اساتیدی از ایران به ارائه کیس و بحث در خصوص چالش های تشخیصی پرداختند.
۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۱۰۳
کد خبر : ۱۱,۸۵۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید