قدردانی رئیس دانشکده دندانپزشکی از زحمات اساتید، دانشجویان و کارمندان در دوران کرونا

قدردانی رئیس دانشکده دندانپزشکی از زحمات اساتید، دانشجویان و کارمندان در دوران کرونا
در آستانه سال جدید تحصیلی دکتر امیررضا رکن رئیس دانشکده دندانپزشکی در پیامی از زحمات اساتید دانشجویان و کارمندان در دوران کرونا قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده دندانپزشکی، رئیس دانشکده در پیامی ضمن تبریک سال جدید تحصیلی از زحمات اساتید دانشجویان و کارمندان در دوران کرونا قدردانی کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

باسلام و احترام

در آستانه عاشورای حسینی ضمن عرض ارادت به ساحت مقدس ائمه معصومین و حضرت اباعبدالله (ع) وعرض تسلیت به همه دلدادگان و شیفتگان کاروان حسینی، بالأخره ترم دوم سال تحصیلی ٩٩-٩٨ با چالشهای فراوان و وقایع تلخ و شیرین به پایان رسید.

بدینوسیله برخود فرض می دانم از تک تک شما عزیزان تشکر و قدردانی نمایم.
از اساتید بواسطه صبر و همکاری در برگزاری دروس مجازی و دروس عملی در شرایط سخت کرونا صمیمانه سپاسگزارم.
از مدیران گروه های آموزشی بهواسطه اداره امور به نحو شایسته و برگزاری امتحانات مجازی با شرایط استاندارد تشکر می کنم.
از معاونین دانشکده که با تغییر و تطبیق امور جاری و آموزشی دانشکده در اوضاع کرونا شرایطی را فراهم نمودند که فعالیت های دانشکده انجام گردد قدردانی می نمایم.
به کلیه دانشجویان عزیز که با صبر و تحمل و بصیرت و هوشمندی شرایط را درک کرده و با مسئولین و معلمین خود کمال همکاری را نمودند آفرین می گویم و امید به آن دارم که این تجربه درسی بزرگ برای غلبه بر مشکلات پیش رو باشد.
از کارکنان خدوم دانشکده که بعضاً داوطلبانه و ایثارگرانه به انجام خدمات خود پرداختند ممنونم.
دست بیماران نجیب دانشکده که سبب ساز تعالی دانشکده هستند را می بوسم و برای همه عزیزانی که در این شرایط مبتلا به بیماری کرونا شدند طلب شفای عاجل دارم.
تاریخ ٤٢ ساله حضور من در این دانشکده که از سال ٥٧ تا به امروز ادامه دارد چنین شرایطی حتی در زمان انقلاب فرهنگی و جنگ تحمیلی بی سابقه بوده است.
- شرایطی که نتوان برای هفته بعد خود برنامه ریزی کرد.
- شرایطی که همه ضوابط و مقررات یکباره رنگ باخته و دچار تغییر و تحول شدند.
- شرایطی که بیش از ١٥ برنامه آموزشی طراحی می شود و با تغییر شرایط تغییر می کند. - شرایطی که یکباره با تعطیلی فعالیتهای درمانی درآمد اختصاصی دانشکده قطع می شود. - شرایطی که با کوتاه شدن زمان آموزش و حضور در بخشهای آموزشی ساختارهای آموزش های عملی فرو می ریزد.
- شرایطی که برگزاری کلاس نظری و دورهم نشینی جرم تلقی می شود.
- شرایطی که هیچ اطلاعی از بهبود وضعیت این بیماری در آینده نزدیک وجود ندارد.
- شرایطی که امتحانات آخر ترم را می توان به صورت کتاب و جزوه باز و دورهمی برگزار نمود.
- شرایطی که هر لحظه خبردار می شوی فلانی هم تستش مثبت شد و دچار ناراحتی و دلهره می شوی.
- شرایطی که اخبار ضد و نقیض از این بیماری را می شنوی و هر روز نا امیدتر می شوی.
- شرایطی که سه ماه خانه نشینی، افسردگی و و بیماریهای روانی را هم مزید بر علت نمود.
- شرایطی که با کاهش درآمدها و از دست رفتن مشاغل، بسیاری از خانواده ها را درگیر خود نمود.
- شرایطی که اوضاع سیاسی و مالی کشور به واسطه دشمنان خارجی و برخی سوء مدیریت های داخلی آشفته است.
حال با این چشم اندازی که برایتان ترسیم نمودم آیا غیر از این است که ما در یک شرایط بحرانی و جنگی قرار داریم؟
کسانی که تجربه جنگ تحمیلی را دارند به خوبی درک نموده اند که تمامی مشکلاتی که بر شمردم در زمان جنگ وجود داشت آنروز شهید و مجروح داشتیم، امروز فوتی و بستری داریم. آن روز تهاجم سربازان دشمن با گلوله و توپ و موشک داشتیم امروز تهاجم ویروسی با ضریب کشندگی بیشتر. آن روز کاهش صدور نفتی به واسطه جنگ نفتکش ها و کاهش درآمد ها امروز قطع صدور نفت بهخاطر تحریم ها و .........
باید باور کنیم در شرایط جنگی و بحرانی هستیم و خود را با آن وفق دهیم تا وقتی که این جنگ پایان پذیرد که آن هم مشخص نیست چه زمانی خواهد بود.
همانطور که ملت بزرگ ایران در زمان ٨ ساله جنگ تحمیلی به زندگی خود ادامه داد آموزش و پرورش ادامه داشت، دانشگاهها فعال بودند، صنایع فعال بودند و .... امروز نیز باید باور کنیم این جنگ شاید ۸ سال طول بکشد و  شرایط به این زودی ها عادی نشود. وعده دارو و واکسن مرا به یاد خاطرات میانجیگرانی می اندازد که وعده اتمام جنگ تحمیلی را به زودی زود می دادند ولی هیچ وقت محقق نشد.
پس عزیزان من اهالی محترم دانشکده بیایید دست در دست هم دهیم تا در این شرایط بحرانی با شروع سال تحصیلی جدید که از ١٥ شهریور آغاز خواهد شد، با درک صحیح شرایط به گونه ای عمل نماییم که بتوانیم به سلامت از این بحران خارج شویم، لذا مراتب ذیل را یادآوری می کنم:
١- همزیستی با بیماری کرونا یک واقعیت انکار ناپذیر است لذا فعالیت های دانشکده حتی با وجود بیماری کما کان ادامه خواهد داشت و تعطیل نخواهد شد مگر با دستور مستقیم و صریح ستاد ملی کرونا.
٢- رعایت پروتکلهای بهداشتی کما کان لازم الاجرا می باشد که حتی با کاهش شیوع بیماری به هیچ عنوان نباید از آن غفلت نمود.
٣- استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن دستها سه اصل مهم و پوشش های ابلاغی در بخشهای درمانی نیز لازم الاجرا است.
٤- توجه و تذکر دادن مسائل بهداشتی مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و ظیفه همه افراد و اهالی دانشکده است و با تدوین آیین نامه ای با خاطیان برخورد قانونی خواهد شد.
٥- اجرای برنامه آموزشی جدید که مخصوص ترم اول سال تحصیلی جدید و با شرایط ویژه کرونا تدوین شده است، مستلزم رسیدگی و توجه و وقت گذاری بیشتر اساتید بر بالین بیماران و دانشجویان می باشد که متمنی است به این مهم توجه ویژه گردد.
۶- برای مدیریت صحیح پذیرش بیماران مراجعه کننده به دانشکده و توزیع مناسب آنها در بخشها به زودی بخش Screening تأسیس میگردد که باعث افزایش بهره وری آموزشی و درمانی برای دانشکده خواهد شد.
٧- شروع فعالیت کلینیک ویژه با آیین نامه جدید و تحت نظر مدیران گروه های آموزشی به زودی انجام خواهد شد.
٨- با توجه به کاهش درآمدهای دانشکده صرفه جویی در استفاده از وسایل و مواد مصرفی و غیر مصرفی مطلبی مهم و ضروری است که خواهشمندم همگی نسبت به آن حساس بوده و عمل نمایند.
٩- رعایت ساعات کار بخشهای آموزشی و درمانی دانشکده که از ساعت ٨ صبح لغایت ٤ بعداز ظهر می باشد لازم و ضروری است.

در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی مجدد از همه شما عزیزان ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید آرزومند سلامتی و موفقیت بیشتر برایتان هستم.

۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۰۶
تعداد بازدید : ۱۵۱
کد خبر : ۱۱,۸۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید