دکتر امینی شکیب: با کمک گروه های آموزشی در تلاشیم پاندمی کرونا را به فرصتی برای گسترش شبکه ارتباطی دانشکده در عرصه بین الملل تبدیل کنیم

دکتر امینی شکیب: با کمک گروه های آموزشی در تلاشیم پاندمی کرونا را به فرصتی برای گسترش شبکه ارتباطی دانشکده در عرصه بین الملل تبدیل کنیم
در مورد فعالیت های دانشکده دندانپزشکی در حوزه بین الملل در دوران بحران بیماری کووید 19 با دکتر پویان امینی شکیب معاون بین الملل دانشکده به گفتگو پرداختیم.
به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، در ابتدای این گفتگو دکتر پویان امینی شکیب معاون بین الملل دانشکده دندانپزشکی ضمن اشاره به اینکه در دوران بحران بیماری کرونا، ارتباط های بین المللی خیلی سخت و دچار اختلال شده است گفت: با حمایت های معاونت بین الملل دانشگاه و گروه های آموزشی و همکاری کارشناسان مربوطه، برنامه ریزی هایی انجام شد که از این بحران  فرصت هایی ایجاد شود تا عبور از این شرایط را آسان تر کند.
وی با بیان اینکه ما در این بحران در اولین قدم به کمپین Corona Fighters که دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در معاونت بین الملل دانشگاه تشکیل داده بودند پیوستیم، گفت: در این کمپین دو کار اصلی انجام شد که اولین آن تولید محتواهای آموزشی برای دانشجویان بین الملل و مخاطبین بین الملل بود که این محتوا ها به کمک، اعضای هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی و دانشجویان تولید شد.
دومین آن مبحث networking بود که این مساله خیلی به امید بخشی به دانشجویان و اعضای هئیت علمی کمک کرد.    
وی ضمن قدردانی از معاونین بین الملل گروه های آموزشی دانشکده گفت: در دوران کرونا از حضور فیزیکی اساتید مدعو بین المللی دانشکده محروم شدیم و تصمیم گرفتیم وبینارها را گسترش دهیم که در این راستا مکاتبات وسیعی را با همه اساتید بین المللی انجام دادیم که این کار با کمک معاونان بین الملل گروه های آموزشی دانشکده به وضعیت مطلوبی رسید.
دکتر امینی شکیب افزود: 6 وبینار در قالب کمپین Corona Faghters برگزار کردیم که دو تا از آنها به طور اختصاصی به روی تحولات آموزش عالی پس از شیوع کرونا اختصاص داشت. در کنار آن با کمک گروه های مختلف آموزشی و حمایت مدیران گروه ها تا این لحظه 10 وبینار بین المللی با موضوع تخصصی آنها برگزار کردیم و با برنامه ریزی هایی که انجام دادیم تا آخر تیر ماه 99 دانشکده دندانپزشکی در مجموع 20 وبینار بین المللی برگزار کرده است.
وی همچنین افزود: سعی کردیم در کنار وبینار، نشست ها و جلسات بین المللی هم برگزار کنیم که یکی از آنها سمپوزیوم سه روزه ای بود که با کمک معاونت بین الملل دانشگاه برگزار شد که در یکی از پنلهای آن، تحولات رخ داده در آموزش دندانپزشکی بعد از شیوع کرونا بررسی شد.
وی گفت: همچنین وبیناری با موضوع: "بررسی شرایط بازگشایی دانشکده های دندانپزشکی در نقاط مختلف دنیا" با حضور اساتید و دانشجویانی از سراسر جهان در روز جمعه ششم تیرماه 99  برگزار می شود.
در ادامه وی افزود: برنامه ما برای وبینار ها این است که در فاز اول وبینارها را به صورت تک تک برگزار نماییم تا گروه های آموزشی دانشکده تجربه کافی برای آشنا شدن با برگزاری این وبینارها پیدا کنند که این مرحله به لطف خدا و تلاش همکاران در گروه های آموزشی پشت سر گذاشته شده است.
فاز دوم که در آستانه ورود به آن هستیم آن است که مجموعه ای از وبینار ها را به دوره های کوتاه مدت تبدیل کنیم تا در جذب مخاطبین بین المللی کمک کننده باشد.
معاون بین الملل دانشکده دندانپزشکی تاکید کرد:هدف از برگزاری تمام این وبینارها تقویت روابط با نقاط مختلف دنیا و استفاده از تجربیات کشور های مختلف در حوزه های تخصصی دندانپزشکی است.
دکتر امینی شکیب ضمن اشاره به اینکه سامان دادن به وضعیت دانشجویان بین الملل یکی از چالش هایی بود که سعی کردیم در این مدت انجام دهیم افزود: همکاری معاونت آموزشی در کمک به دانشجویان بین الملل بسیار ارزشمند و قابل تقدیر بوده است.
در پایان معاون بین الملل دانشکده دندانپزشکی گفت: پاندمی کرونا علی رقم مشکلات زیادی که در حوزه آموزش و جذب دانشجویان بین المللی ایجاد کرد باعث شد توانمندی ما در طراحی و برگزاری وبینارها و دوره های آموزش آنلاین افزایش پیدا کند.
۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۴
تعداد بازدید : ۱۹۵
کد خبر : ۱۱,۸۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید