دکتر امیررضا رکن: مستندسازی باعث می شود نسل های آینده در بحران ها کمتر آسیب ببینند

دکتر امیررضا رکن: مستندسازی باعث می شود نسل های آینده در بحران ها کمتر آسیب ببینند
رئیس دانشکده دندانپزشکی در پایان گفت و گوی خود با مستندسازان کووید 19 دردانشگاه گفت: به مستندسازی اعتقاد دارم و آن را کاری درست می دانم.
وی که برای گفت و گو به استودیو شفآ (شجاعان فداکار آگاه) به طبقه هشتم ساختمان مرکزی دانشگاه آمده بود گفت: من فارغ التحصیل دبیرستان البرز و شاگرد دکتر مجتهدی هستم. مصاحبه دکتر مجتهدی را در تاریخ شفاهی دیدم که خاطراتش برایم ملموس بود و ترغیب شدم نوارهای شخصیت های مختلف دیگر را هم گوش کنم.   
دکتر رکن با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان دانشگاه مادر و قدیمی ترین دانشگاه در ایران و به عنوان نماد آموزش عالی کشور جایگاه خاص خودش را دارد افزود: ثمره مستندسازی را نسل های آینده خواهند دید. 
رئیس دانشکده دندانپزشکی گفت: در جلسه روسای دانشکده ها دکتر صحراییان معاون پژوهشی دانشگاه نقل کرد که اگر بیماری آنفولانزای اسپانیایی در سال 1918  و در وقت خودش مستندسازی صحیحی شده بود امروز شاید گرفتاری های ما خیلی کمتر بود. 
وی با تاکید بر اینکه باید مستندسازی کنیم تا نسل های دیگر در بحران های مشابه کمتر آسیب ببینند گفت: آیندگان می توانند از این امکانات و تجربیات استفاده کنند. 
دکتر رکن با اشاره حضورش در استودیو و سوالات مطرح شده در این مستند گفت: من قبلا یکبار دیگر برای تاریخ شفاهی به اینجا امده بودم؛ به نظرم همه چیز خوب و بی نقص و کامل بود.

 
وی در پایان افزود: ما دندان پزشکان در صف آخر کرونا و سرباز آخر این بحران هستیم و کمترین کار را کردیم. بیشترین کار را همکاران کادر درمانی بیمارستان ها انجام دادند که جای قدردانی دارد.
 
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۷
تعداد بازدید : ۲۱۴
کد خبر : ۱۱,۸۳۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید