حضور رییس دانشگاه در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشکده دندانپزشکی و تاکید وی بر رشد چند بعدی دانشجویان در عرصه های علمی، اجتماعی و فرهنگی

حضور رییس دانشگاه در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشکده دندانپزشکی و تاکید وی بر رشد چند بعدی دانشجویان در عرصه های علمی، اجتماعی و فرهنگی
رییس دانشگاه که برای حضور در نشست هیات رئیسه دانشکده دندانپزشکی به این مرکز رفته بود، به دعوت رییس دانشکده، در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان ورودی97 شرکت کرد.
گالری عکس
در این مراسم که 16 مهرماه 97 در سالن اجتماعات دانشکده دندانپزشکی برگزار شد، دکتر کریمی، بابیان اینکه بنا نبود در این مراسم شرکت کنم؛ اما اکنون از حضور در جمع شما خوشحالم و  این اتفاق را به فال نیک می‌گیرم گفت: ورودتان را به این دانشگاه که  83 سال و یا به‌عبارت‌دیگر 167 سال قدمت دارد، تبریک می‌گویم.
دکتر کریمی، درس خواندن در این دانشگاه را افتخار بزرگی دانست و گفت: امیدوارم پس از 6 -7 سال دیگر که فارغ‌التحصیل شدید و به مقطع تخصصی راه یافتید؛ شما هم تایید کنید حضور در این دانشگاه افتخار بزرگی است.
رییس دانشگاه، در بخش دیگری از سخنان خود، پس از طرح این پرسش که چند دانشجو در این جمع از شهرستان آمده اند و آیا مشکلی برای اسکان در خوابگاه دارند یا نه؟ و پس از دریافت پاسخ دانشجویان، که اعلام کردند، تعداد قابل‌توجهی از آنان شهرستانی هستند و در همان روزهای اول در خوابگاه ها اسکان یافته اند. از تلاش های دکتر حلب چی که شرایط مناسبی را برای اسکان دانشجویان فراهم کردند تشکر کرد.
دکتر کریمی، مهم‌ترین دغدغه دانشجویان شهرستانی در روزهای اول ورود به دانشگاه را خوابگاه دانست و افزود: دانشجوی شهرستانی که به تهران می‌آید اولین مسئله‌اش خوابگاه است؛ نه آموزش، پژوهش و نه دیدار با رییس دانشگاه؛ خوشحالم که امروز همه دانشجویان اعلام کردند در خوابگاه ها مستقر شده اند.
وی با یادآوری خاطرات خود در روزهای اول ورود به دانشگاه گفت: 44 سال پیش، زمانی که روز اول به دانشگاه آمدم، نه فامیلی در تهران داشتم و نه خوابگاهی در اختیار، هرچند که قصد مقایسه با گذشته را ندارم؛ اما به یاد دارم حداقل در دو ماه اول مشکل خوابگاه داشتیم و شب‌های اول به‌سختی و شب‌های بعد به شکل های مختلف و دور از چشم نگهبان، به خوابگاه امیرآباد می‌رفتیم. این‌ها را می‌گویم که تصور نکنید من به‌عنوان جراح قلب، استاد و رییس دانشگاه، از مشکلات دانشجویان  شهرستانی خبر ندارم. من هم این روزها را پشت سر گذاشته‌ام.
رییس دانشگاه، با تأکید براینکه، اولین، فرهنگی‌ترین، عقلانی‌ترین و احساسی‌ترین کار، برای دانشجویانی که از شهرستان به دانشگاه تهران می‌آیند، نحوه برخورد دانشگاهی است که این‌قدر از بیرون، تعریف آن را شنیده‌اند افزود: خوشحالم که دانشگاه، از همان روزهای اول،  دانشجویان شهرستانی را اسکان داده است. هرچند که خوابگاه‌های ما در شأن دانشجویان این دانشگاه نیست؛ اما تلاش می‌کنیم در این دوره کوتاه مدیریتی شرایط بهتری را در خوابگاه‌ها فراهم کنیم.
دکتر کریمی بر لزوم ایجاد محیط مناسب، پرنشاط و آبرومند برای دانشجویان تأکید کرد و گفت: معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاه و دکتر رکن رییس دانشکده تلاش می‌کنند امکانات لازم را برای شما فراهم کنند اما خودتان هم باید به پویایی محیط کمک کنید.
وی در پایان سخنان خود به دانشجویانی توصیه کرد: نباید این‌گونه فکر کنید که زندگی آینده‌تان فقط از طریق درس و رشته دندانپزشکی تأمین می‌شود، به‌عنوان فردی که سال‌های طولانی در این دانشگاه هستم به شما توصیه می‌کنم در ابعاد مختلف رشد کنید. در کنار دروس خود، کتاب‌های غیردرسی موردعلاقه‌تان را مطالعه کنید؛ ورزش را در اولویت قرار دهید و نسبت به موضوعات اجتماعی و دنیای پیرامون خود حساس باشید. ببینید در کشورهای اطراف چه می‌گذرد و رییس‌جمهور و نخست‌وزیر دو کشور پرادعای غرب، در سازمان ملل، چگونه بی‌منطق در برابر سخنان خوب و مستدل رییس‌جمهور کشورمان، سخن می‌گویند. لذا تأکید می‌کنم دانشجویان  علاوه بر فعالیت‌های درسی خود، به مسائل اجتماعی پیرامونشان نیز حساس باشند.

روابط عمومی دانشگاه
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۱۳
تعداد بازدید : ۳۴۳
کد خبر : ۱۱,۴۴۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید