دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

صفحه نخست معرفی دانشکده بیماران   کلینیک تخصصی مجلات و ژورنال ها
   تماس با ما
  


 
» گروههای آموزشی » گروه پروتزهای دندانی » فعالیتهای گروه آموزشی پروتزهای دندانی
  

 

 
فعالیت های گروه آموزشی پروتزهای دندانی
 
گروه پروتزهای دندانی دارای 3 رسالت اصلی می باشدکه عبارتند از :
الف) آموزشی   ب) پژوهشی    ج)درمانی
الف) آموزش : این گروه علاوه بر اموزش دانشجویان دوره دکتری عمومی و دانشجویان تخصصی ( رزیدنت ها) عهده دار آموزش دروس وابسته به سایر رشته ها ی تخصصی و آموزشکده کاردانی و کارشناسی پروتزهای دندانی را نیز می باشد.
ب) پژوهش : این گروه در امر راهنمائی پایان نامه های دوره دکتری عمومی و تخصصی و تحقیقات  بسیار فعال بوده و همکاران یعنوان نماینده گروه در شورای پژوهشی دانشکده ، مشاوره در امر پایان نامه ها ی تحقیقی سایر گروه ها و موسسات علمی کشور را نیز عهده دار می باشد.
ج) درمان : این گروه عهده دار آموزش عملی دانشجویان دوره دکتری و پس از دکتری، پروتزهای دندانی و سایر گروه ها تحت عنوان پروتز کامل ، پروتز پارسیل ، پروتز های فک و صورت ، درمان ناهنجاری های مفصل گیجگاهی فکی ( TMJ) ، درمان های متکی بر ایمپلنت ثابت می باشد.
 
 خدمات این گروه در پنج زیر مجموعه به مراجعین ارائه می شود:
-         پروتز متحرک
-         پروتز ثابت و اکلوژن
-          پروتزهای متکی بر ایمپلنت
-          بیماری های مفصل گیجگاهی فکی (T.M.J )
-          پروتزهای فکی – صورتی ( ماگزیلوفاسیال )
 
 پروتز متحرک :
·        پروتز متحرک دونوع است: 1- پارسیل 2- کامل
پروتز متحرک شامل ساخت دست دندان کامل برای بیمارانی که تمام دندانهای خود را از دست داده اند ، پلاک های پارسیل کروم کبالت یا تمام آکریلیک برای بیمارانی که چندین دندان خود را از دست داده اند و اوردنچرها ( دست دندان متکی بر ریشه های باقی مانده ) می باشد .
    پروتز ثابت و اکلوژن :
پروتز ثابت : شامل بازسازی دندان ها با انواع پست ها و روکش هایی از جنس چینی و فلز ، تمام سرامیک ، بریج ها ( پل های دندانی) ،لامینیت و سایر انواع پروتزهای ثابت باند شونده به دندان ها می باشد.این درمان می تواند شامل یک یا چند دندان تا بازسازی تمام دندانها باشد
 
     پروتزهای ایمپلنت :
پروتزهای متکی بر ایمپلنت شامل ساخت انواع پروتزهای ثابت و متحرک متکی بر ایمپلنت و همچنین پروتزهای ماگزیلوفاسیال متکی بر ایمپلنت می شوند.
 
  پروتزهای مفصل گیجگاهی فکی (T.M.J )
شامل تشخیص و درمان انواع مشکلات عصبی عضلانی یا داخل مفصلی بیماران و درمان یا کاهش علائم این موارد از طریق ساخت انواع خاص پروتز ، دارو درمانی ، آموزش مراقبت های خانگی ، درمان با ابزارهای تخصصی و فیزیوتراپی می باشد.
 
     پروتزهای فکی – صورتی ( ماگزیلوفاشیال )
شامل ساخت دونوع پروتز است : 1- داخل دهانی 2- خارج دهانی 
 پروتزهای داخل دهانی جهت جبران نقایص مادرزادی – تومورها و آسیب های فیزیکی ساخته می شود قابل ذکر است ساخت پروتزهای خارج دهانی از جمله پروتز چشم ، گوش ، بینی و ... هم در حیطه خدمات این گروه می باشد

 


 

 ابزار 
نسخه چاپی
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام